61243

KAÇ GİBİ ÖZLERSİN?

"Çayıma karıştırdığım şeker gibiydi sana yazdıklarım, karıştıkça tat veren…" son bir haftama da karıştıkça tat oldu sevgili Öykühane’nin kitabı. Öyle bir kitap ki günün yorgunluğunu atmak için kendi köşenize çekildiğinizde kahve kokusuna karışarak okunmalı bu satırlar öyle samimi öyle içten.

Sevmek, âşık olmak, kaybetmek, özlemek, beklemek, sonbahar, eylül, hatta İstanbul'a dair öyle güzel cümleler bulacaksınız ki mutlaka yanınızda kaleminiz olsun altını çizmeden geçmek istemeyeceksiniz. Hani her gün bir doz okunması gereken kitaplar olur ya kalbinize dokunan bu da onlardan biri. Başucunuzda duracak dalıp dalıp duracaksınız bu samimi cümlelere. Kalbiniz yer yer acılarını hatırlayacak yer yer özlemlerini ve aklınızda hep o soru tükettim zamanları, kaç gibi özlersin?

Bir çırpıda değil sindire sindire okunacak bir kitap istiyorsanız okurken de kalbime dokunsa fena olmaz diyorsanız durmayın hemen alın okuyun. İştahınız biraz daha kabarsın diye bir altı çizili cümle daha bırakıyorum buraya nicelerinin arasından seçtiğim; "ağlarsın, belki İstanbul a bile dokunmaz hıçkırıkların. Canını yakmaz esir şehrin. Şehrine düşman feryatlarım ve ben... Ne olur artık çek ellerini yüreğimden. Acıyor çocuk kalbim"
•••
@feyzaaydemirr
#1kitap1tanıtım
#1kitap1fotograf
#kitap
#SedaEroglu
#MühtelaYayınları